| Baniiaducfericirea a întrebat:

Ce pot devenii in viitor daca fac liceul de mate-info?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nimic, șomer de liceu.
Trebuie să faci o facultate!
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Nu are importanta profilul, conteaza ce facultate faci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa ce temini liceul nimic insa ai posibilitatea sa megi la orice facultate dupa acest profil

| OnuOnulică a răspuns:

Ca sa poti devenii ceva trebuie sa faci si o facultate. Nu e de ajuns doar cu liceul... poti urma o facultate de informatica daca ai facut liceul de mate-info happy

| AtomiculXXX a răspuns:

Nimic happy E doar un liceu. Dupa facultate poti sa pui inca odata intrebarea asta!

| ItzKimuraTPU a răspuns:

Acesta te pregateste pentru meseria de IT, dar ca sa devii IT trebuie sa faci si facultate intai rolling on the floor

| DucaAndreea a răspuns:

Avand in vedere ca faci destul de multa informatica, poti continua studiile la o facultate bazata pe informatica, IT. Sa nu te sperie faptul ca vei da BAC la mate, mai ales M1, informatica e ceva de viitor pentru ca acum totul tine de tehnologie si IT-istii sunt foarte bine platiti. Mult succes!