| ralucaralu a întrebat:

In toamna incep liceul; profil mate-info intensiv info. In generala nu am prea facut informatica si as vrea sa ma pregatesc putin inainte. Stiti vreun manual online sau ceva sa explice primele lectii? Dar problema este ca trebuie sa o iau de la 0 si ca nu stiu care sunt acele "primele lectii". Ma puteti ajuta? Daca nu, la orice alta materie niste lectii de la prima pe care o vom face. Va rog mult de tot.

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| ionutzel04 a răspuns:

Informatica din general nu e deloc asemanatoare cu cea de la liceu... e cu coduri ex pascal si trebuie mai mult gandit logic...eu zic ca nu trebuie sa inveti acum vara, te invata profesorii