| DennisMan a întrebat:

HEI TPU!
Am o intrebare.
Eu sunt clasa a 8 a si vreau sa dau la un liceu cu profilul mate-info problema e ca eu nu am facut mare lucru la informatica.
Are legatura materia de liceu la informatica cu cea din generala?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici la liceu nu faci mare lucru, nu, n-are legatura.

| ihacoswhy a răspuns:

Nu are nicio legatura informatica din generala, care de fapt se numeste TIC, cu informatica din liceu. TIC e despre calculator, programe etc. Informatica e mai complicata, e cu algoritmi, coduri etc. Poti sa te uiti sa vezi despre ce e vorba. O sa fie greu pentru toti la inceput, mai mult sau mai putin, dar dupa o sa vezi ca e usor.

| Meli2314 a răspuns:

In generala faci TIC, in liceu, daca te duci la mate-info, in loc de TIC s-ar putea sa faci doar info.
Si nu, nu e la fel. Va va lua de la inceput profesorul :3. Bafta. Dupa examen, in vara, poti sa incepi sa rezolvi si singur, gasesti foarte multe tutoriale pe internet.