| sebygameru a întrebat:

Ce presupune meseria de vaporean? Si sunt zile libere? Cat timp are concediu si de cate ori?

1 răspuns:
| AndreiCP a răspuns:

"Vaporean"? Serios? Inteleg ca DEX-ul se mareste pe zi ce trece cu noi si noi cuvinte care tind spre alta limba in afara de ce romana, dar nici chiar asa.

Daca chiar vrei sa stii meseria care te intereseaza pe tine nu se numeste "vaporean" ci marinar, iar in meseria asta nu prea ai zile libere, iar concedile se dau in funcitie de expeditile si/sau diferinte misiuni in cadrul Marinei Romane.