| andreievelinthird a întrebat:

Cum pleaca bogatii in vacante mereu? cand ei au concediu doar 21 de zile? adica cele 11 luni degeaba le ai libere ca nu ai timp sa pleci.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogații nu pleacă în vacanțe că ei nu au concediu de 21 de zile.

Pentru ei viața este ca un concediu 365 de zile pe an.

Concediu nu au 21 de zile că ei sunt PATRONI unde se duc la muncă și sunt ca acasă acolo.

De plecat în vacanțe pleacă cu amantele că de neveste sunt sătui să le mai vadă și în vacanțe.

Cam așa e viața oamenilor bogați, nu așteaptă ăștia concediul de 21 de zile că nu sunt angajați la alții tot bogați ca ei.

| andreievelinthird explică (pentru anonim_4396):

Pai si ce ziceti cum e viata de patron? eu cred ca unele parti e stresanta, dvstra avand in vedere ca aveti experienta de viata ce ziceti? de exemplu patron la o sala de sport eu zic ca e destul de ok, dar patron la un market cred ca e stresant.

| andreievelinthird explică (pentru anonim_4396):

Si gen programatorii care iau 3000 de euro aia oare pe ce cheltuie banii sa stiu si eu ce activitati mai au altii cu bani dar care nu au foarte mult timp liber, ca programatorii iau 3000de euro (nu toti ) dar concediu de 21 de zile, nu ai timp sa faci x chestii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreievelinthird):

Unii au viață ca în paradis.

| andreievelinthird explică (pentru anonim_4396):

Pai da ma dar sunt curios iei 3000de euro gen ca programator dar nu stiu daca ai timp sa-i cheltui laughing, nici sa investeti banii numai in case, si sa te distrezi, poti sa te distrezi mult dar iti ocupa mult din timp jobul chiar daca iei tu banii aia multi, psihiatrii o duc bine, am cunoscut lucra 4 ore si castiga 600lei intr-o zi e mult ai timp sa faci tot ce vrei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreievelinthird):

3000 de euro se duc pe traiul lunar pe care îl au IT-iștii.

| andreievelinthird explică (pentru anonim_4396):

Domnul, 3000 de euro ii folosesti banii cu cap, nu cu 3000de euro nu iti iei aparatament cu 180 000 de euro din cartierul Aviatiei si nici nu iti cumperi masina sa dai 500 de euro rata si nu toata lumea fumeaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreievelinthird):

Unde se dau salariile astea de 3000 de euro în România și nivelul de viață e foarte ridicat pentru ăia care câștigă banii ăștia.

| andreievelinthird explică (pentru anonim_4396):

Înțeleg nu zic că nu ok dar să iei un 9000 lei ca programator Intr un cartier simplu din București? In fine ideea e că pe ce poți da banii in București fata de un oraș mic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreievelinthird):

Că nu deschid birouri ăia care dau salarii mari în IT în orașele mici decât în București.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreievelinthird):

IT-iști sau programatori cum le spui tu trăiesc ca VITELE în București cu salarii de 1000 - 3000 de euro.

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ce joburi se găsesc part tine in București?

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai și ce fac bogații in concediu sa știu să fac si eu când o să fiu eu plin de bani

| haileewatson a răspuns (pentru andreievelinthird):

Nu toti programatorii despre care vorbesti tu lucreaza la angajator. Sunt oameni in toate domeniile care sunt freelanceri sau au propriul SRL sau PFA, si isi fac programul de munca cum vor ei.

Si chiar si in afara de asta, exista companii unde se dau mai mult de 21 de zile platite de concediu. Am avut eu 25 la un angajator. Pe langa asta exista si concediu fara plata, an sabatic, etc. Plus, poti sa lucrezi remote de oriunde din lume daca angajatorul iti permite.

14 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Tu crezi ca bogatii aia care sunt in vacante mereu lucreaza la un angajator?