| Darmih2004 a întrebat:

Ce profil ar trebui sasa urmez si ce facultate pentru aca deveni tehnician dentar?
P.S. Sunt din Bacau... daca stiti vre.o scoala de aici pe care as puteao urma va rog sa imi spuneti

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

In principiu nu conteaza ce profil de liceu faci(de preferat ar fi profilul stiinte ale naturii)si trebuie sa faci facultatea de stomatologie( sau medicina dentara, tot aia-i ) si trebuie sectia tehnica dentara.
Nu stiu sa-ti zic daca este la tine in oras, sunt din Galati, din alt oras deci.Succes maxim iti doresc!