| Slash1 a întrebat:

Salutare. Stiti cumva daca eu urmez ca profil la liceu filologie, dupa la facultate pot da la actorie? Sau ce profil ar trebui sa urmez ca la facultate sa dau la actorie.Va rog frumos spuneti-mi dau FUNDA happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oho, filologia e perfecta pentru viitori actori. Gandeste-te un pic ca va trebui sa fii in stare sa improvizezi daca uiti o replica, sa iti gasesti cuvintele, sa iti mearga mintea in privinta vocabularului si exprimarii.
Chiar iti recomand. Plus ca la filologie se fac si limbi straine mai mult, ceea ce e un plus pentru un actor.
Nici nu imi pot inchipui sa mergi la actorie de pe mate-info sau alte orori din astea de real.
Succes in a-ti indeplini visele!

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Poți să dai liniștită și la actorie și la drept și medicină sau inginerie mecanică...în principiu poți urma absolut orice facultate dorești, atâta timp cât treci examenul de admitere.

| Mirrre a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa mergi pe un profil anume ca sa poti da la facultate la actorie..nu conteaza ce profil ai terminat in liceu..la facultate mergi unde vrei tu!

| Slash1 explică (pentru Mirrre):

Da dar ce m-ar ajuta mai mult, cred ca nu m-ar ajuta matematica...

| Mirrre a răspuns (pentru Slash1):

Romana..muzica