| TomaMelisa a întrebat:

Ce profil va
trebui sa urmez pentru a deveni prof. de muzica la școala de arte? Și ce facultate?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Facultatea de muzica, plus curs de specializare astfel incat sa predai.Modulul de care zic mai jos e doar asa de inceput.

| ReddY25 a răspuns:

Conservator și modul psihopedagogic

| gabriel2004o a răspuns:

Pedagogie.
Iar la facultate nu știu dacă la conservator se fac și cursuri psihopedagogice.In mod normal ar trebui

| dullcat a răspuns (pentru gabriel2004o):

Teoretic in orice domeniu in care se preda exista modul psihopedagogic.La facultate e gratis si optional.

| Darius50boss a răspuns:

Pedagogie pentru liceu

| LidiaDora a răspuns:

Poti sa faci conservatorul daca vrei sa fii boss.