| alex770h a întrebat:

Ce profil trebuie sa aleg la liceu sa devin bucatar?

4 răspunsuri:
| DixieP a răspuns:

Alegi profilul servicii, cu domeniul turism si alimentatie avand specializarea tehnician in gastronomie.

| RazvyCrazV a răspuns:

Turism si alimentatie

| AlexAlexandru110 a răspuns:

De recomandat la noi in România sa te duci la un profil de turism și alimentație sau resurse și protecția mediului!

| Mika1871 a răspuns:

Nici unul, învață singur sau fa un curs, participa la concursuri, câștiga premii și vei deveni bun, nu te aștepta ca sistemul educaționale actual sa îți ofere cunoștințe doar printr o diploma. Bazeaza te pe tine și pe resursele intelectuale pe care le deții și pe care poți sa le capeți.