| FlorinSalamNr1 a întrebat:

La ce liceu si ce profil trebuie sa aleg ca sa devin programator? Unul care se gaseste in Tulcea? Funda

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Liceul nu te scoate programator, dar e obligatoriu un profil mate info pentru a putea merge mai departe la o facultate de profil

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Faci un liceu cu specializarea de Matematică-Informatică, apoi o facultate în domeniu :)

Vezi lista liceelor cu specializarea de Matematică-Informatică la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Toate cele bune.

| xAudCulorix a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la profil mate-info sau real si dupa urmezi Politehnica.

| FlorinSalamNr1 explică (pentru xAudCulorix):

Deci, spre exemplu daca intru la Economic pe profilul mate-info, dupa ce termin liceul pot intra la o facultate de Politehnica? sau cum?