| TheCubeBoy a întrebat:

Ce profil trebuie sa aleg la liceu ca sa devin agent de vanzari? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Bogdanovici24 a răspuns:

Ar fi bine sa urmezi un liceu cu profil economic.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru meseria de agent de vanzari, nu are importanta profilul liceului --- poate fi oricare! Pentru calificare in aceasta meserie sunt suficiente cateva cursuri sau traininguri.

p.s. sa nu te astepti la prea multe satisfactii de la aceasta meserie!--- este mare"mancatoare" de timp( 10-12 -14 ore/zi), presupune numai deplasari de la un client la altul, se lucreaza sub stres, salariu mic + comision din vanzari( daca ai vanzari si daca clientii tai isi platesc facturile!)

| Ejkoli a răspuns:

Nu neaparat trebuie sa alegi ceva anue, ca nici nu este profil la liceu pentru asa ceva laughing)) Dupa ce termini liceul te poti orienta pe o facultate de acest gen... FUNDA!