| maria_2629 a întrebat:

Ce sa aleg intre Facultatea de Constructii si Automatica si calculatoare? Nu prea ma atrage ideea de a merge pe santier. iar informatica.nu e obiectul meu preferat. Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns bun. Multumesc.

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Și ca inginer constructor trebuie să lucrezi cu calculatorul, cât cuprinde, fie că faci proiectare, fie că ești inginer constructor de șantier, unde lucrezi cu baze de date și cu softuri gen Excel, sau chiar cu un limbaj de programare.

| Robert a răspuns:

Ambele sunt foarte ok.Mai banoasa este prima mai ales daca faci arhitectura.

| maria_2629 explică:

Ok.insa, m-ar interesa ce faci dupa ce termini automatica si calculatoare? si daca se face multa informatica.am auzit ca te ia de la 0 la info.si cred ca nu ar fi problema, dar daca nu e asa.este o problema si as vrea sa stiu. Multumesc pentru raspuns.