| JE_6463 a întrebat:

Ce sa mai inventez ca sa-mi dea mama bani de buzunar? Ca-mi trebuie la scoala, etc.

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cel mai bine este sa nu minti sa fii sincer si sa ai puterea sa-i spui mamei tale adevarul, chiar daca nu intotdeauna ai sa primesti ce doresti. Trebuie sa privesti in jurul tau si sa vezi ce posibilitati materiale au si daca cererea ta poate fi satisfacuta. Adevarul exista, minciuna se inventeaza.

| yumeee a răspuns:

Dacă ai o mamă ca a mea, nu te obosi. eu fac imediat 18 ani şi nu mi-am primit niciodată alocaţia. am învăţat să mă obişnuiesc cu ideea. rolling on the floor.

| Sconcsiş a răspuns:

Perdele noi smug

Răspuns utilizator avertizat
| Gema a răspuns:

Incearca sa castigi tu cumva niste banuti ai tai, va vedea ca iti dai interesul si te va rasplati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de "Greierele si Furnica"?
Nu fi Greier!