| MelissaJohns a întrebat:

Am o problema, am dat un test la chimie si nu am invatat si am luat o nota mica.Asta s-a intamplat am o luna sau doua luni, si nu i-am spus mamei pentru ca stiu ca se va supara.Intre timp am luat doi de 9 dar imi mai trebuie unul pentru media 8, iar mama vrea sa vina pana la scoala saptamana aceasta...nu stiu ce sa fac :S! Sa-i spun inainte ca ea sa mearga la scoala sau sa inventez ceva dupa.

Răspuns Câştigător
| vox22 a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui cat mai repede. Daca se duce si vede ca ai o nota mica o sa se supere mai tare ca ai tinut asta ascuns de ea. Daca ii spui nu o sa se supere asa tare, pentru ca ti-ai remediat media cu note mari.Si ca in ziua aceea nu erai destul de pregatita, si din cauza aia ai luat nota mica sau nu stiu inventeaza si tu ceva. Ai putea sa faci treburi prin casa, fara ca ea sa-ti spuna si o sa te ierte. Vezi ce faci! BAFTA!

2 răspunsuri:
| Anca1618 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i spui din timp! Si eu am luat un 2 la geografie..stiam ca mama se va supara, dar nu ma va omora:* deci va fi bine! nu trebuie sa iti fie frica de proprii parinti! :*

| Danaa22 a răspuns:

Buna! Parerea mea este sa ii spui mamei tale ca ai luat nota aia si apoi sa ii spui ca ai luat si doi de 9. Eu cred ca daca afla de la diriginta/diriginte se va supara mai rau. Sper ca ti-am fost de ajutor. :*