| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are o asistentă medicală la dgaspc? Știu ca exista sporuri (de weekend, spor de noapte, vechime etc) dar poate cunoaște cineva cam cât este cu exactitate, la cineva cu 1an vechime in special sau mai mult, nu contează.
Mersi anticipat

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Am gasit o lista pe anul 2019 la dgaspc Arad si asistent medical in functie de vechime, sporuri etc avea un salariu cuprins intre 3800 de lei si ajungea pana la 4680 lei

Dupa cum stim salariile bugetariilor nu au crescut dar ma gandesc ca in functie de judet salariile pot creste sau descreste!

| Lukasssz a răspuns:

Nu merita sa te chinui in Romania pentru un salariu de 3.500 de lei si sa depui o munca titanica, nopti nedormite, stres. Daca tot vrei sa profesezi in domeniu cel mai bine ar fi sa lucrezi in afara.

| Mirel4412 a răspuns (pentru Lukasssz):

"in afara" trebuie sa platesti si cazare, si mancare, si sa stii foarte bine si limba lor. 3500 lei in Romania e un salariu decent, traiesti bine din el, chiar si 2 persoane traiesc bine din el.

| 19flo79 a răspuns:

Poti ajunge la 4000 lei sau putin mai sus cand faci vechime.
DAR, acest domeniu este daca iti plac oamenii si vrei sa ajuti!
Daca vrei bani, vezi ca divorteaza Dracnea... happy