| blairelovesmusic a întrebat:

Ce salariu are un lucrator comercial la un magazin de imbracaminte? Firma este New Yorker, un magazin destul de cunoscut si popular in randul tinerilor si adolescentilor. M-as angaja part-time luna asta, dar nu stiu daca ma accepta, avand in vedere ca sunt corigenta la limba romana. Cum ar fi mai bine? Sa ma angajez in iunie sau in iulie dupa ce imi dau corigenta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru munca sezoniera se ofera salarul minim e economie, eventual putin peste.
In part-time se da raportat cu programul de lucru pe care-l faci.
De exemplu, la 4 ore lucrate zilnic primesti jumatate din salarul ce ai primi la 8 ore lucrate.
Nu are nimic angajarea cu faptul ca esti corigent.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Postul nu are treaba cu situatia scolara.Salariul e minim pe economie, insa part time pentru elevi e mult mai putin. Gandeste-te ca cel mai probabil vei face si munca fizica care nu intra in fisa postului. Aveam o prietena care lucra, insa e posibil ca tu sa ai noroc.In orice caz, daca te pun sa cari tu cutiile cu produse si baxurile etc, mai bine pleci de acolo deoarece nu merita sa iti distrugi sanatatea.Si odata ce incep problemele cu spatele, de exemplu, greu scapi de ele.

| haileewatson a răspuns:

Nu are nicio legatura situatia scoalara cu angajarea. Poti sa te angajezi oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pe bune întrebarea sau faci mișto de noi? Ce este aia "corijarea"?

| DonMoldo a răspuns:

Nu are treaba *corijarea* daca vrei sa te angajezi.