| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are un profesor de religie in prezent?

9 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Aproape de minim sad

| brokxy a răspuns (pentru aXy99):

Nu stiu eu am avut profesori care aveau si 900 de lei salariu. Dar depinde si de economia orasului in Bucuresti presupun ca e mai mare

| aXy99 a răspuns (pentru brokxy):

Acum salariul minim a crescut. Depinde si ce grad are profesorul, cu cat are mai multa experienta si a luat anumite examene si probe, ii va creste putin salariul.

| brokxy a răspuns:

Nu stiu eu am avut profesori care aveau si 900-1000 de lei salariu. Dar depinde si de economia orasului in Bucuresti presupun ca e mai mare, aici femeie de serviciu are mai mare salariu decat profesorii. Profii 900-1000 si femeia de serviciu 1200 rolling on the floor

| brokxy a răspuns:

Sa nu zica careva ca nu se poate DACA PROFESORII MI-AU ZIS

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru brokxy):

Lasa ma prostiile. Daca ai 4 ore pe saptamana, mi se pare normal. Un profesor cu norma intreaga pleaca de pe la 2000 RON net. Ca astia cu povestile cu buru-buru nu ar trebui sa se cheme profesori, asta e alta poveste. Ce se face la noi nu e religie, ci indoctrinare cu nimic mai prejos ca ce fac nemernicii de musulmani cu jihadul mamii lor.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Salariul Minim, ca si femeile de servici. Asta la scoala gimnaziala. La liceu cresc salariile +vechimea.
Acuma ma refer la profesori in generali, aia de religie. ma gandesc tot asa. Dar ei au si alte activitati, gen is preoti sau cu biserica etc.

| christine99 a răspuns:

Prea mare pentru ce face.