| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are un profesor dupa mai multi ani de vechime? Stiu ca la inceput are 800 lei. Daca preda mai multe materii castiga mai multi bani? Sau este platit in functie de nr de ore?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Este platit in functie de gradul didactic si de vechime. Catedra este de 18 ore/saptamana. Orele in plus, se platesc separat. Daca orele in plus sunt in specialitate, se platesc la "plata cu ora", destul de bine. Daca aceste ore NU sunt in specialitate, sunt platite la nivel de suplinitor necalificat, deci, foarte putin.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Este platit in functie de ore si de gradul didactic pe care il are.

Janina
| Janina a răspuns:

In functie de nr de ore si de gradul pe care il ai

| nutzu' a răspuns:

Este platit in functie de nr de ore si de gradul lui. un salariu normal este intre 900 si 1350 ron

| ariana_5123 a răspuns:

Esti platit in functie de numarul de ore pe care il ai.