| Theseus a întrebat:

Ce se da la admiterea la Facultatea de Arhitectura Bucuresti?

P.S. Am incercat sa caut ceva pe site-ul lor si nu am gasit decat rezultatele anului acesta si domeniile...

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| crissag a răspuns:

Buna.
Pentru admiterea la arhitectura trebuie sa stii : geometrie descriptiva, adica o geometrie avansata fata de cea invatata la scoala/ desen la mana libera, artistic - pentru a schita diverse cladiri celebre atat nationale cat si internationale/ notiune de baza despre constructii- case, cladiri publice etc. Toate aceste lucruri sunt predate in cadrul pregatirii pentru admitere.
Daca esti interesat poti urmari pagina noastre si-ti vom raspunde si la alte intrebari. :)
www.facebook.com/MeditatiiArhitectura.CG