| MonicaD96 a întrebat:

Ce ştiţi despre autorizaţia de traducător, chiar foloseşte la ceva? Unde mă pot angaja ca să traduc de acasă şi ce domenii sunt cele mai căutate? Pe mine m-ar interesa literatura, dar nu ştiu cât pot câştiga de aici.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, foloseste, poti apoi profesa ca traducator autorizat, pentru a traduce diferite acte din limba straina in limba romana si invers. In acest caz, ca si la traduceri de carte, poti lucra si de acasa. Castigi in functie de cate traduceri faci.