| deya90 a întrebat:

Ce stiti despre bac 2010? la competentele la romana, engleza si informatica(bac-ul oral) se noteaza cu admis/respins( se poate pica ) sau doar iti da o diploma cu nivelul tau de competenta si te admite automat indiferent de punctaj?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Intră aici: www.edu.ro/bacalaureat
Multă baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu asta e BAC-ulraised eyebrows
sunt niste competente pe care le dai de-a lungul clasei a 12a si de care vei avea nevoie in viitor! BAC-ul se da la romana si inca la vreo 2 materii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste probe nu se finalizează cu o notă, ele se finalizează cu un calificativ, proba se consideră trecută indiferent de calificativul pe care îl obţii, numi că dacă nu ai dat această probă, nu poţi să ajungi la examenul final de la sfârşitul lunii iunie", a mai spus ministrul interimar al Educaţiei.

Probele scrise ale bacalaureatului vor avea loc în zilele de 28, 29, 30 iunie şi 2 iulie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai aflat ceva despre compenteanta la engleza/franceza in legatura cu punctajul etc te rog trimite`mi un mail
badluci20022002@yahoo.com