| AleandraIleana98 a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si vreau sa dau la filologie bilingv...si am o nelamurire. daca cumva pic competentele(Doamne fereste!) pot intra la filologie(nu bilingv)
Si cum sunt competentele la engleza? Cu note sau cu admis-respins?

3 răspunsuri:
| AleandraIleana98 explică:

Dar pot sa intru la filologie simpla daca nu trec si o pun a doua optiune?

| SupPeeps a răspuns:

Same here. Si, testul de bilingv se noteaza cu 60/70 puncte scris, 30 la vorbit, doar fi atent/a la trecutu verbelor.

| evilcookies a răspuns:

Cu note. 6 e nota de trecere. N-ai de ce sa-ti fie frica, si eu sunt la bilingv si testul ala e foarte usor!