| deya90 a întrebat:

Ce stiti de bac anul asta? competentele se iau pe nivele si apoi se noteaza cu admis/respins? cu alte cuvinte poti pica? sau le dai si esti admis automat in sesiunea cu probele scrise? mersihappy

Răspuns Câştigător
| MissD a răspuns:

Competentele se noteaza astfel: utlizator mediu, utilizator avansat si utilizator experimentat. normal ca poti pica dar sunt simple ai aparut deja pe net 2 varinate. ca exemplu. eu sunt a 11a si totusi mi se par foarte simple. daca stii sa citesti si sa-ti exprimi un punct de vedere clar nu se pune problema sa nu-l iei. Mult succes.

2 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Am inteles ca asista si profesorul clasei. Proba la limba straina, se face si pe baza unor auditii fonice, deci casetofonul vorbeste, tu trebuie "sa-i raspunzi ".
Normal, ( oriunde intalnesti) si respinsi si admisi.
Daca ai bac-ul, mai imbunateteste-ti exprimarea, eu, cel putin, nu am priceput mare lucru din ce-ai spus.

| Kassandra1408 a răspuns:

Nu te panica - si eu dau bac-ul anul acesta si sunt increzatoare ca totul va fi bine - competentele nu le poti pica, trebuie doar sa te prezinti si esti admis automat la probele scrise.Nu mai ai teorie literara la romana iar engleze e la nivel de FCE:Mai problematica poate fi informatica dar te sfatuiesc sa imprumuti niste carti de ecdl si te vei descurca. Te sfatuiesc sa citesti ce iti place, nu iti fa griji pentru comentariile din lucrarea scrisa, daca inveti cateva idei poti bate campii atata timp cat respecti o anumita structura.
BAFTA!