| Maria_9493 a întrebat:

Ce stiti despre facultate de comunicare si relatii publice? Ai posibilitati d eangajare dupa terminarea ei? Unii spun ca e "apa de ploaie". Astept cat mai multe raspunsuri. funda

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Este o facultate la fel de buna ca si altele si ai aceleasi sanse sa gasesti de lucru ca de la oricare alta facultate! Cel mai important lucru este sa faci o facultate la care sa iti placa materiile care se studiaza! Bafta!

1 răspuns:
| Amelie_2576 a răspuns:

Cand alegi o facultate, e important sa stii si cat de practica e cu adevarat si cat de utila iti va fi in viitor.

Uita-te pe programul universitar al acestei facultati si vezi ce materii se studiaza, pe ani de studiu. Apoi compara acea informatie cu categoriile de specialisti cautati la ora actuala, pe site-uri ca bestjobs si ejobs (prin cuvinte cheie). O sa vezi tu singura care e rezultatul cautarilor.