| Vasilita a întrebat:

Ce studii trebuid sa faci pentru a face botox? Doar facultate sau poti si cu colegiu?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ca să faci botox - cum adică?!? Să produci serul sau cum?!?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că injectarea cu botox, ori cu acid hialuronic, poate fi făcută doar de medicul estetician. Nicidecum de asistenți medicali...

| Vasilita explică (pentru floresdemayo):

Si ce facultate trebuie sa faci atunci si cat timp?

| floresdemayo a răspuns (pentru Vasilita):

Fac. de medicină (6 ani) + rezidențiatul (aici, durata studiilor diferă, în funcție de specialitate).
https://adina.cheriches.ro/......itati.html
Optezi pentru specializarea chirurgie plastică/microchirurgie reconstructivă și înveți, înveți, înveți. Toată viața ta... ))