| AdelinaC a întrebat:

Ce studii trebuie sa ai ca sa lucrezi ca operator recepetie marfa? Ce presupune acest job? Ai nevoie de bac?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Sa preiei marfa la magazinul / depozitul la care vei lucra.

Intri pe tura, astepti sa vina soferii cu camioanele cu marfa, descarci marfa, o pui in depozitul firmei, aranjezi marfa atat in depozit cat si in magazin (in cazul in care e vorba de un magazin fizic), te ocupi de plasarea marfii, tii evidenta marfii etc.

Nu ai nevoie de bac, e un job la care poate aplica oricine.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In principiu, sunt destule studiile de liceu (deseori 10 clase).
Doar in cazul unor marfuri speciale poate fi pretentia mai mare (facultate).

| DitaGeorgeta a răspuns:

Liceul.Sa sti matematica, informatica.