| andreea2346 a întrebat:

Salut! Am o curiozitate, ce studii iti trebuie ca sa poti fi operator la 112?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu te du acolo ca te injura toata lumea.

| andreea2346 explică (pentru anonimg):

Nu ma duc laughing am fost doar curioasa cum poti ajunge sa lucrezi acolo

| anonimg a răspuns (pentru andreea2346):

Uite un articol din 2019; nu cred că s-au schimbat prea multe de atunci:
https://m.adevarul.ro/......index.html

| Mosotti a răspuns (pentru Wr3nch):

Pai ce nevoie e de asta:

"Nu doar ingineri IT sunt solicitaţi de către acest serviciu speciali, ci şi persoane care au studii în domeniul ştiinţelor sociale, psihologie, ştiinţe ale comunicării şi, evident, ştiinţe militare".

Ca sa directionezi niste apeluri catre salvare, pompieri si politie? E treaba alora ce vor face, nu a ta ca operator.