| greenmoon a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa intru la o facultate de stat? happy

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare facultate are metodologia ei de admitere

| ElenaSA a răspuns:

Intai iti alegi facultatea, apoi vezi ce ti se cere.Pentru ca fiecare facultate are conditiile ei.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Trebuie sa iei nota mare in bac, sa treci examenele lor si sa prinzi un loc liber.
Te pup, pa pa! :*

| TheBlisterExists a răspuns:

Bunahappy
Depinde la ce facultate vrei sa mergi!
Fiecare universitate si facultate are propriul ei sistem de admitere. In general te duci si ceri informatii legate de ce acte trebuie depuse in dosar, iti aranjezi dosarul si il depui. In general se cere diploma de Bac, copie dupa buletin(si/sau certificat de nastere), adeverinta medicala si cerere de inscriere.
Ulterior poti sustine un examen de admitere sau repartizarea sa se faca pe baza notei de la Bac. (aici fiecare facultate isi are metodologia ei.)

Spor si sper ca ti-a fost de folos!