| anonim_4396 a întrebat:

Ce medie trebuie sa ai ca sa intri la o facultate de stat?

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Depinde de facultate, depinde de concurenţă, depinde de modalitatea de admitere

| laptopnews a răspuns:

Depinde de facultate. Sunt unele la care nu conteaza deloc media, iar altele la care conteaza doar 50%. Daca ai examen de admitere, nu ar trebui sa te ingrijoreze media. Important e sa fie o medie buna, astfel vei reusi sa te mentii la o facultate de stat. Nu e important doar sa intri, ci si sa ramai acolo pana la sfarsitul ei. Succes!

| ellena3322 a răspuns:

Cred ca un 9. 12 cu ata a intrat varul meu din Bucuresti.