| InfinityIsTheLimit a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a deveni web designer? Pot sa spun ca sunt pasionata de asa ceva dar nu ma simt in stare sa fac facultatea de informatica. As putea ajunge asa ceva fara a face aceasta facultate? Doar cu niste cursuri?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cred ca ti-ar fi de ajuns cursurile autorizate si certificate de o diploma.
Pana atunci, daca te pasioneaza, vezi mai jos :

Gasesti o pagina ( Video Tutorials ) cu exemple si lectii video pentru invatarea principalelor elemente CSS.
- Acele tutoriale sunt de initiere pentru. incepatori, in limba engleza :http://coursesweb.net/css/
Tot pe site-ul coursesweb.net este o pagina Download, unde gasesti mai multe resurse: PDF e-books si cursuri video pe care le puteti descarca (tot in engleza).

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie ar trebuie sa faci o facultate de arte sectia design, in practica nu ai nevoie asa de multa de css si html cat de photoshop, corel si alte tool uri de prelucrat poze. web developerul are nevoie de html si css.

Răspuns utilizator avertizat
| Petrust a răspuns:

Trebuie sa inveti mai intii html-ul.

| InfinityIsTheLimit explică (pentru Petrust):

Il stiu deja..defapt cam atat stiu..si un pic de CSS.

| Petrust a răspuns (pentru InfinityIsTheLimit):

Si eu inainte doream sa ma ocut cu asa ceva.Dar asta i-a timp si am refuzat din cauza scolii...Imi trebuie note bune si am refuzat sa ma ocup studierea asta.

| InfinityIsTheLimit explică (pentru Petrust):

Eu ma gandeam sa fac o facultate de economie si in acelasi timp niste cursuri.

| Petrust a răspuns (pentru InfinityIsTheLimit):

Nu e rau. Succes!

| InfinityIsTheLimit explică (pentru Petrust):

Mersi!

| Petrust a răspuns (pentru InfinityIsTheLimit):

Poti sa intri la mesaje private te rog?

| InfinityIsTheLimit explică (pentru Petrust):

Nu pot trimite mesaje.

| Petrust a răspuns (pentru InfinityIsTheLimit):

Dar l-ai citit?