| galileo a întrebat:

Ceau. Imi puteti spune care este taxa medie pentru a studia in Spania la facultate? Exista burse, locuri fara plata ca in Romania?¿ (eu vreau sa studiez Stiinte Economice la o universitate din Madrid). Va multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intri pe site la Universidad Complutense de Madrid cred ca poti afla mai multe are destule facultati, eu dau 1200 pe an dar asta include si materii optative. Burse exista destule, cam cea mai mare ar fi de 3. 000 de euro.

| IqStorm a răspuns:

Eu am o cunostinta care tocmai a terminat o bursa de studiu in spania pe o durata de 6 luni (parca) si stiu ca a mai avut nevoie de 500 euro pe luna pentru ca bursa nu era suficienta.