| galileo a întrebat:

Ceau. Imi puteti spune care este taxa medie pentru a studia in Spania la facultate? Exista burse, locuri fara plata ca in Romania?¿ Eu vreau sa studiez Stiinte Economice in Madrid ( nu stiu facultatea precis, vreau doar sa stiu pretul pentru mai apoi sa fac pasul acesta ). Va multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai tu crezi ca facultatea se cumpara la piata? pai de cand iti spun eu pretul si pana afli tu ce facultate vrei sa faci si unde deja pretul s-a modificat.patesti ca Ilie Moromete cu fonciirea, cand le puneau penalitati.'Domnule degeaba spui tu acum, ca pana ma duc eu acasa sa aduc doi lei si sa sa ma intorc, deja sau facut patru.asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taxa de inscriere in jur de 400-600 de euro, o poti plati din bursa daca o obtii. Bursele le obtii in functie de notele de la Bac. E bine sa ai Cambridge-ul dat, First Certificate, Advanced Certificate sau Proficiency, te ajuta la alcatuirea cv-ului sau dosarului la facultate.Sincer,de Spania eu nu m-am interesat, stiu doar ca multi studiaza undeva pe langa Castellon, unde traieste o mare comunitate de romani.Acuma daca ai bursa buna, te descurci.Ai nevoie de note bunicele la Bac si eu te sfatuiesc, daca imi permiti sa-ti dai si unul din examenele alea de care ziceam, plus Toefl-ul, care nu e asa de greu.Si eu trebuie sa le dau, plus Sat-urile, si eu vreau sa plec la anul, sau dupa primul an de facultate aici in tara. Daca ai media la Bac peste 9, eu zic ca ai sanse mari.Bafta si daca mai vrei sa ma intrebi ceva, scrie-mi un mesaj. Pot sa-ti zic mai multe despre Sua, de exemplu, unde as vrea eu sa plec.Sau doar sa schimbam impresii big grin ca vad ca avem ceva in comun