| AmmAmine a întrebat:

vreau sa merg sa studiez in SUA, la NYU ( New York University ),imi puteti spune (bineinteles,cei care stiu), daca aceasta facultate are campus si cu ce medie/nota bac se intra acolo? Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Campus au

http://www.nyu.edu/......iving.html

pentru cateva mii de dolari poti sta acolo... asta pe langa cei 30-40.000$ anuali doar pentru cursuri

Cred ca media nu e prioritara, gandeste-te daca ai prima data daca iti permiti sa platesti studiile si cazare pe an in jur de 50.000$ ca sa nu mai zic de viata din New York care este extrem de scumpa si probabil mai ai nevoie de inca 20-30.000$/an sa supravietuiesti.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La facultatile internationale nu s eintra cu notele de la BACul din Romania, se intra pe bani buni, anual trebuidn sa platesti scolarizarea acolo: udneva la 30-40.000 dolari doar cursurile, fara plata cazarii si a intretinerii.