| WonderGirl7 a întrebat:

Cei care știți de la cunoștințe sau chiar voi, am mai multe întrebări.
Pentru a deveni profesor pe lângă licență se face logic măcar primul modul pedagogic.
Darrr cu modulul 2 din timpul masteratului cum sta treaba?
Fără masterat predai doar la gimnaziu sau cum?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Cu modulul psihopedagogic din licenta poti preda pana la gimnaziu implicit.
Cu modulul din master poti preda pana la liceu.
Cu modulul din doctorat poti preda pana la facultate (desi ca sa ajungi prof universitar trebuie mai mult de atat).

Cat despre numirea ta, as vrea sa fac o corectie: in fiecare semestru faci cate un modul din nivelul modulului daca pot spune asa, in sensul in care pe semestrul 1 faci modulul psihopedagogic I, pe sem 2 modulul II si tot asa. Un modul compus din mai multe module.

| WonderGirl7 explică (pentru LPCTSTR):

Eram sigura.
Citeam nu știu ce, ca poți cu modulul 1 sa predai pana în cls 10 si cu 2 cls 11 si 12 si ma gândeam eu ca e imposibil.
Mersi mult!
Da, ca sa devii profesor universitar e cale lunga

| WonderGirl7 explică (pentru LPCTSTR):

Mersi mult de răspuns!

| WonderGirl7 explică (pentru LPCTSTR):

Înțeleg ce vrei sa zici in ultima parte.
Mai corect era dacă ziceam modul nivel 1 si nivel 2.
Așa happy