| siminafive5 a întrebat:

Cei care sunteti in liceu la profil mate-info, cum e acolo? Va place?
FUnda!

6 răspunsuri:
| ApofissPapaya a răspuns:

Profilul nu e atat de greu in sine, ca vai, e 'mateee infoo :o'. Restul materiilor sunt relativ usoare-medii, dar pe mine matematica m-a facut sa renunt. Depinde de ce profesor vei avea si daca esti in stare si stii ca poti sta la un asemenea profil 4 ani. Matematica pentru mine a fost al naibii de grea, nici cu ore in particular nu a fost mare lucru. Deabia de mi-am scos corigenta, desi in clasa 8 am avut medie anuala la mate 7, 50, si in examen am luat 8, 20 fara sa invat. Ai mare grija!

| KeepCalmAndLove a răspuns:

Da, este uşor, dar trebuie să ştii într-adevăr matematică!

| MegaAna a răspuns:

Da, e frumos numai ca daca nu iti place si nu sti informatica sau matematica e mai greu... Esti in clasa a 8-a?

| Railly a răspuns:

Fratele meu e la Vianu. E un liceu marfa, insa sunt cam multe teme si e concurenta mare. Dar e destul de misto!
Funda?

| danielarimnea a răspuns:

Eu vreau sa dau acolo si la anul dau examenul de admitere la liceu si chiar vreau la mate-info, fratele meu e acolo, el spune ca sunt profesori buni dar si cu multe pretentii deci daca ai intentia de a da la un profil de genu trebuie sa mananci mai ales matematica pe paine deci.....Bafta! happy

| Aditza_Chelaru_1994 a răspuns:

Da e foarte tare numa cati trebuie mai mult creierwinking