| Andrei2343434343434343 a întrebat:

Cine castiga mai mult un ghid turstic sau un inginer mecanic?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu uita ca meseria de ghid turistic are si perioade,, moarte,,.Ca inginer te poti perfectiona mereu.Si tot ca inginer ai mult mai multe sanse sa gasesti o slujba la nevoie, iar cunostintele in domeniu te pot ajuta sa practici cate ceva si,, in particular,,.Un ghid poate castiga mai mult,, in sezon,, dar avem 4 anotimpuri...

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde, poti fi ghid cu 1000 RON pe luna si inginer cu 950, sau inginer cu 10000 si ghid cu 4-5000. Daca esti cu adevarat bun in ceea ce faci si nu te complaci in mediocritate, vei ajunge destul de repede sa cistigi cit meriti cu adevarat.

Răspuns utilizator avertizat