| Rowanna09 a întrebat:

Cine imi poate da detalii despre facultatea de jurnalism din bucuresti?(cum sunt profesori, cu ce medie se intra, daca este greu, examenele in ce constau etc.) funda big grin

1 răspuns:
| Erick_1994 a răspuns:

Facultatea de litere, specializarea Jurnalism la Universitatea Ovidius Constanta
In prima parte, primul semestru se face teorie apoi numai ramane decat putina teorie si multa practica. Este solicitant, antrenant si te ajuta in dezvoltarea personala. Afli lucruri noi si te pregateste pentru viata si pentru orice domeniu. Trebuie sa ai inclinatie si sa iti placa sa comunici pentru ca in fond este o specializare bazata pe comunicare. Poti sa devii purtator de cuvant, reprezentant al unei organizatii, jurnalist de radio/tv/presa scrisa sau orice altceva ce tine de comunicare.