| Rowanna09 a întrebat:

Cine imi poate da detalii despre facultatea de jurnalism din bucuresti?(cum sunt profesori, cu ce medie se intra, daca este greu, examenele in ce constau etc.) dau funda big grin

1 răspuns:
| yhsay a răspuns:

De profi nu stiu exact si nici de examene, dar pot sa-ti spun sigur ca este o facultate foarte lejera si usoara. De intrat in schimb se intra foarte greu (cel putin asa a fost in anii trecuti). Anul trecut admiterea consta intr-un examen scris... proba de creatie sau ceva asemanator - in care ti se dadea o situatie intamplatoare si tu trebuia sa dezvolti pe seama ei ( de ex. esti in tren si iti zboara biletul pe geam iar controlorul este fix in capatul celalat al coridorului; ce faci?) si parca si o proba de limba si literatura romana sau gramatica. Sincer, nu-mi amintesc exact. In orice caz, poate site-ul lor te va ajuta : http://www.fjsc.ro/