| Maria1927 a întrebat:

Cine ma ajuta sa scriu o carte?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Salut. Iti scrie un scriitor. Daca ai urmarit raspunsurile mele din ultima perioada de pe site, ai putut observa faptul ca mai nou am inceput sa-mi canalizez din energie in vederea indrumarii tinerilor scriitori nedebutanti care vor sa scrie o carte, cu sfaturi, pareri, harti ale ideilor, concepere de personaje, trasari de actiune si chiar prefata ori lansari de carte. Astfel ca poti sa ma cauti fara probleme pe mess sa vorbim iar daca ai talentul necesar atunci te voi ajuta cu placere.

oradeaheelchess e idul meu...

| Adyy5 a răspuns (pentru TheAce):

Ce le place celorlalți sa citească?
Ma poți ajuta?

14 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună!
Te-aș ajuta eu(și alții probabil).
Dar...cum? puppy dog eyes

| NoRestForTheWicked a răspuns:

Cu cea mai mare placere! Atata timp cat nu e despre vampiri iubareti sau alte "gayisme" de genu' nu ca am ceva cu vampirii iubareti si cu toate cliseele astea dar ma atrag cum le atrag cititul cartilor pe concurentele de la "Nora pentru mama" big grin
Vreau 30%! laughing
Ce zici, dai?

| Andreas23 a răspuns:

Iti dau niste idei: Scrie o carte de aventuri cu niste oameni care au plecat inconjurul lumii si ce se mai intampla ce vad pe acolo, unde sunt cum ar fi in tari mai mari si mai frumoase, in paduri, in jungle. Daca ai vrea sa scrii asa o carte cum am spus eu atunci ar trebui sa te uiti la multe filme sa citesti de pe net despre locuri orase! Sau O baiat care incearca sa cucereasca o fata, si reuseste apoi sunt impreuna se logodesc li se nasc copii apoi devin mai batrani dar tot se iubesc si tot se mai iubesc apoi mor si se termina cartea! Sper sa alegi una dintre ale mele!

| Andreas23 a răspuns (pentru Andreas23):

Scuze '' un baiat"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Microsoft Word.

| Here4u a răspuns:

Sa scrii o carte e mult prea dificil pentru un om normal(ma refer daca ai fi un scriitor). Nimeni nu cred ca te poate ajuta...Sa scrii o carte inseamna sa spui ceea ce simti, ceea ce ai vrea sa simti sau ce ai simti...Stiu ca pare ciudat dar o carte nu se rezuma neaparat la viata de zi cu zi. Poti scrie intamplarile haioase ale tale de mic copil, poti scrie despre viata unui prieten/a, sau chiar poti scrie ceva nascocit de tine. Imi pare rau daca nu te-am putut ajuta, dar ti-am dat cateva idei din care ai putea scrie o carte.A si. daca nu stiai nascocit sau a nascoci= inseamna a inventa sau inventat. Succes! Funda?

| Maria1927 explică (pentru Here4u):

Mersi mult dar stiu

| Ali191 a răspuns:

Mintea.

| valahu a răspuns:

Eu te pot ajuta sa nu scrii o cartewinking

| Lena1997 a răspuns:

Te ajut eu

| alexvoicu a răspuns (pentru Lena1997):

Buna Lena,

Chiar poti sa ajuti pe cineva sa scrie o carte?
Ce ai mai scris?

Alex

| alexvoicu a răspuns:

Buna Maria,

Ai reusit sa scrii ceva pana acum?
Si eu as vrea, dar inca nu reusesc.

Alex.

| Buda_Radu_1972 a răspuns:

Am nevoie de ajutor sa scriu o carte