| MDE94 a întrebat:

Cine poate sa-si motiveze munca/cariera aleasa? (vreau sa stiu in special la cariera de medic, si va rog nu scrieti ca ati ales cariera aceea datorita banilor laughing )

Răspuns Câştigător
| RUMBURAK a răspuns:

Nu bani, doar vocatia, chemarea ta spre aceasta meserie.motivatiile au sa apara dupa ce ai sa o practici.la inceput e dorinta ta de a darui ceva prin meseria aleasa.in cazul de fata sanatate sau chiar viata.

2 răspunsuri:
| ary a răspuns:

Daca s-a taiat salariul cu 25% nici nu poate fi vorba de bani. happy motivatia elementara este pasiunea in acest domeniu si dezvoltarea carierei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cele mai multe cazuri e vorba de orgoliu... Vocatia, chemarea sunt vorbe goale pentru 99%. Nu prea exista maici tereze in medicina.