| adriandanmihai a întrebat:

Cine stie niste ponturi de a convinge pe cinev sa incheie un contract cu romtelecomu.Tocmai m-am angajat ca si agent vanzari si m-ar ajuta niste metode de convingere

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu inchei contracte cu ajutorul ponturilor --- din experienta vorbesc! Un agent de vanzari trebuie sa cunoasca tehnici si tactici de vanzare--- daca este si un fin psiholog poate vinde orice.

Cauta un manual care trateaza reguli, tehnici, tactici de vanzare sau macar studiaza materialul de aici:http://www.slideshare.net/oly1985/43097606-tehnicimodernedevanzare

| vlad89c a răspuns:

In primul rand sa fi sigur pe tine sa nu te balbai sau sa te pierz cu firea (daca se intampla te redresezi), sa enumeri calitatile netului sau retelei de telefonie si sa asiguri clientii ca e cea mai buna alegere.

| MisFit20 a răspuns:

Enumeri avatanje, si pui in primul plan pretul enorm pe care il cere Romtelecomul(parerea mea).

| adriandanmihai explică (pentru MisFit20):

Stiu....eu sunt pe RDS dar intrebam cum sa conving nu defectehappy

| karsivan a răspuns:

Ti-ar trebui un tranig in ceea ce priveste jobul acolo ai invata cum ce si ceea ce trebuie sa faci. Unele firme scolesc angajatii.