| Hopeless119 a întrebat:

Credeti ca cei de la Academia de politie se uita si tin cont si de liceul la care a fost o persoana, cand le verifica dosarul? Sau conteaza doar bacalaureatul si notele de la admitere? De exemplu, ar fi posibil ca cineva sa nu intre aflandu-se intr-un liceu mai de mijloc, iar o alta persoana dintr-un liceu foarte bun sa intre? Doar pe criteriul acesta. Credeti ca este posibil?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are deloc importanta liceul pe care l-ai terminat, importante, in cazul tau, sunt indeplinirea conditiilor cerute pentru a candida si reusita la admitere.

| Ralukafay a răspuns:

Nu este posibil. Orice institutie ar fi, nu tine cont de liceul la care ai fost, ei tin cont doar de capacitatea elevului.Tin cont de notele pe care le-ai avut, de capacitate.Si analizele, alea sunt mai greu de trecut, in rest totul tine de capacitatea si de indemanarea elevului.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Nu are importanta liceul.
Probele Admiterii se vor da din:
Lb Romana(Gramatica), Istoria Romanilor, si o limba straina la alegere intre Lb. Engleza, Franceza, Germana, Spaniola, Rusa

Aici vei gasi tematica: http://www.academiadepolitie.com/academia-de-politie-tematica.html

Mult Succes!