| cornculapte a întrebat:

Credeti ca norocul are ceva de-a face cu succcesul? ...sau invers...

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bineinteles, pe langa altele e nevoie si de un dram de noroc.

| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca un om de succes are ca fundament perseverenta care e ca un magnet pentru noroc. Atunci cand continui si lupti apar diverse ocazii. Degeaba astepti norocul sa pice din cer.

NOname
| NOname a răspuns:

Bineinteles! Este aproape imposibil sa ai succes, fara macar putin noroc!winking

| z8 a răspuns:

Definitia mea a norocului : Noroc se numeste atunci cand pregatirea intalneste oportunitatea.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mai mult succesul are legătură cu norocul. Uită-te acum de exemplu. Sunt mulţi oameni cu studii care nu au de muncă. Dacă au noroc să găsească ceva atunci poate apărea succesul. Dacă nu ai oportunităţi nu poţi face nimic.

| cornculapte explică:

@z8, asta nu e a ta. Ai grija ce-ti insusesti ca o fi Seneca mort, da' nu stii care dintre succesorii sai te-ar putea viza.

| cretzufinish a răspuns:

Mai degraba succesul are legatura cu norocul, dar iti mai trebuie si un "sut in fund" sa fii impins in fata.winking

| Petronela a răspuns:

Da are legatura unul cu altul

| ThePoet a răspuns:

Absolut! Intr-un fel sau altul are!

| gabriela a răspuns:

Are, cu siguranta! si norocul cu succesul si succesul cu norocul!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Succesul este o combinatie fericita intre noroc, inteligenta si munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-am bazat niciodata pe noroc.Bazele succesului sint puse doar de buna pregatire pe care o ai in acea directie.Noroc am putea numi doar citeva cistiguri la noroc nefiind nevoie de a presta ceva pentru asta. Dar in cazul asta nu vad succesul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are norocul cu succesul binenteles, dar mai ti-o faci si cu mana tawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inversand termenii, cred ca succesul se leaga si de noroc. Poti avea succes daca ai norocul sa fii acolo unde trebuie.La aceasta se adauga bineinteles si cea ce poti oferi, tinand cont ca fara vointa si, mai ales, perseverenta, nu poti avea succesul dorit...

| LloOlLey a răspuns:

N`are nici o legatura. succesul ti`l faci singur. prin ceea ce stii, prin ceea ce faci. si prin comportamnet si atitudine. norocul e diavolulwinking. si nu exista oameni norocosi. si doar se intampla. asa e viata. nimeni nu stie ce se va intampla imi departe sau va urma peste cateva secunde, minutze, ore etc. in afara de Dumnezeuwinking big grin

| LloOlLey a răspuns:

Scuze de greselibig grin

| felics92 a răspuns:

Succesul il cauti, norocul da peste tine.
Succesul te transpira, norocul te leneveste.
Succesul are zeci de ochi, norocul e orb.