| WhatheWow a întrebat:

Credeti in Noroc; ce inseamna pentru voi norocul?

Răspuns Câştigător
| bObby123 a răspuns:

Eu cred si in noroc.
Altfel cum sar explica ca acum 2 saptamani am gasit 50 lei pe jos. si acum in jur de vreun an am gasit inca 50 lei pe jos, eu zic ca la chestia asta am avut noroc
Eu zic ca norocul e acel ceva care te ajuta fara ca tu sa iti dai seama pana la momentul in care se intampla
.Bft

11 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Nu exista noroc. Exista doar incertitudine.

| NoShit a răspuns:

Dăm "vina" pe noroc atunci când probabil ni se întâmplă ceva mult râvnit, dar aparent imposibil. Nu acceptăm să căutăm o explicaţie logică, iar primul gând ce ne vine în minte e norocul! Cu toate astea cred că fiecare lucru are o explicaţie, însă uneori ne place să rămână ascunsă, pentru că dacă am reuşi să explicăm, n-am mai crede în noroc şi n-am mai avea ultima speranţa.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu exista noroc, daca ar exista ar insemna sa ai parte de mult bine, sau numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cred ca norocul tine de mine!
A avea noroc inseamna o oportunitate favorabila de a face un lucru sau de a scapa de o primejdie, necaz etc
In multe cazuri, norocul ti-l construiesti singur singurel, nu sa depinzi de cineva anume!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu cred in noroc; cred doar in destin.
Noi ne alegem drumul in viata, de noi depinde totul.
E doar o superstitie; nu ai noroc in viata, tu alegi sa ajungi ceva si sa traiesti bine.
La fel si cu ghinionul...
E doar alegerea noastra; totul depinde de propria noastra persoana.

| ℓDℓ a răspuns:

Nu cred in noroc.
aceeasi intrebare mi-am pus-o si eu de multe ori!
ce e norocul?
cred ca mai mult o superstitie sau u lucru fara valoare care ne leaga de lucrurile lumesti
cred in destinul, soarta pe care ne-o da Dumnezeu.

| SweetyღGirl a răspuns:

Norocul....are legatura cumva cu forta atractiei.Cand mintea umana gandeste optimist si mereu doar la reusite, atrage tot binele, numit noroc.

| DanScutaru a răspuns:

Pai norocul este o chestie foarte imprevizibila, dar in multe cazuri el depinde doar de tine mai ales daca gindesti pozitiv poti sa il atragi big grin
Eu personal mai mult cred in coincidente decit in noroc, desi exista si el... Succes

| Gogica a răspuns:

Uneori cred dar sunt de parere ca
norocul si-l face omul cu mana lui.big grin