| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca o sa scot profit cu un chiosc pe pfa de 7-8 mil pe luna net in care sa vand doar tutun, alcool, suc, paine? nu bag altceva pentru ca sunt in apropiere de oras si doar asta e strictu necesar cel vor clienti pentru ca in apropiere mai e un magazin si are de toate dar proprietarii deschid doar cand vor ei iar cand deschid nu au ce vor clientii. degeaba au de toate nimeni nu se plange ca ii trebuie faina sare etc ci doar cele amintite de mine mai sus plus ca au un adaos foarte mare ex coca cola 6.5 ron credeti ca voi reusii sa am profitul de 7-8 mil daca deschid? imi vor da autorizatie pe chiosc pentru ca e model cum erau maidemult din tabla? ce adaos pot pune la tutun si alcool?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu iti poate spune dac vei face sau nu profit. Mai ales in perioada asta in care lumea nu prea mai cumpara sucuri, alcool, tutun. Stiu multe persoane care s-au lasat de fumat fiindca nu-si mai permiteau tigarile. Noi, de exemplu, am renuntat la a mai cumpara sucuri, dulciuri, inghetata sau bauturi alcoolice din cauza crizei.

| mami a răspuns:

Din pacate sunt destui alcoolici care vand oul din cuibar sa cumpere de baut
bodega sa o vopsesti si sa ai apa curenta

| greg a răspuns:

Da, vei reusi.Mama are un magazin si mai cunosc persoane care au magazine iar sucul tigarile si berea merg la fel de bine.

| nycole a răspuns:

Eu cred ca o sa ai profit. Ia-ti autorizatie si incearca.20% adaos maxim

| ciupy a răspuns:

Eu cred ca vei reusi... e ceva bun chiar e o idee buna doar strictul necesar atat e perfect bafta... dar niciodata nu se stie dar eu iti tin pumnii