| anonim_4396 a întrebat:

Credeți ca studiile de scoala postliceala sunt suficiente pentru a fi asistent medical in Germania?
Oare exista o diferenta de salariu între cei cu studii universitare (4ani) si cei cu studii postliceale (3ani)?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sunt recunoscute din ceea ce tot scriu româncele pe grupurile cu românii din Germania, deși trebuie să cunoști limba germană la nivel de B2 pentru a te putea angaja fără nici o problemă.

| MariaGiurgiu a răspuns:

Studiile postliceale de asistenta medicala sunt recunoscute in Germania. Eu lucrez in Romania la firma medicala germana si multe colege la noi au plecat in Germania si s-au angajat cu diploma de postliceala.