| ely92music a întrebat:

Cu ce medie se intra la facultatea de Litere? Daca am diploma de Intensiv Engleza e mai usor sa intru sau nu conteaza?

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Se intra cu orice medie, atata timp cat nu sunt destui cu medie mai mare decat a ta, care sa ocupe toate locurile. Depinde de facultate. Uita-te pe site-ul facultatii sa vezi care a fost ultima medie de anul trecut (nu-i sigur ca asta va fi si anul asta, dar e orientativ) si vezi daca ai sau nu sanse. Si nu, nu e mai usor sa intri daca ai diploma de Intensiv Engleza. Nu prea conteaza ce liceu ai terminat.