| Alison95 a întrebat:

Cam ce medie / nota la bac trebuie sa ai pentru a intra la facultatea de litere?

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Depinde de politica de admitere. Nu toate facultatile au acelasi mod de admitere, la unele se intra pe baza de dosar, la altele pe baza de admitere, respectiv probe din Limba romana si limba straina. Nu e o medie stas, te raportezi la mediile din anii trecuti. Anyway, banuiesc ca te intereseaza o facultate anume, intereseaza-te cum se fac admiterile acolo. happy

| Iunona a răspuns:

Se face media cu nota de la romana si engleza pe cei 4 ani. In jur de 8 si ceva-peste 8.50 daca e concurenta sa iei sigur la buget.