| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce medie se intra la medicina la bucuresti si in ce consta examenul de admitere la fizica(doar probleme sau si teorie), e sub forma de grila? Multumesc

6 răspunsuri:
| adellina a răspuns:

Si eu vreau sa dau la Medicina, dar in Timisoarahappy

Testul este grila.Sunt 100 de intrebari.
60 de intrebari sunt din anatomie si 40 din materia pe care o alegi, ma refer la fizica sau chimie.

Fizica si chimia sunt din clasa a 10-a si a 11-ahappy

Pentru a intra la buget trebuie sa ai media peste 9, 40.

| sorin16 a răspuns:

Universitatea Carol Davila are mai multe specializari, pentru mai multe informatii despre tematica examenului de admitere foloseste siteul universitatii http://www.univermed-cdgm.ro/? pid=1859

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si normal ca orice examen scris, chiar si grila contine si pb nu doar teorie laughing Daca ar fi vorba sa fie la fizica sau chimie intrebari numai din teorie toata lumea ar alege medicina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si normal ca orice examen scris, chiar si grila contine si pb nu doar teorie laughing Daca ar fi vorba sa fie la fizica sau chimie intrebari numai din teorie toata lumea ar alege medicina .

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde gasesc modele de grile de fizica pentru admitere?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a lansat www.admiteremedicina.ro, un proiect care isi propune sa te ajute sa sustii examenul de admitere la umf carol davila. In curand vei putea sa faci grile direct pe site. Te asteptam