| Gekk0 a întrebat:

Hello. Am o nelămurire în legătură cu examenul de admitere la medicină (Timișoara). Examenul este strict grilă sau cu rezolvări scrise la probleme? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Totul grila. O parte din intrebari cu complement simplu, restul cu complement grupat. Sunt relativ siplme, fiindca in cazul in care ai o nesiguranta poti da raspunsul prin eliminare, ori asociere.
Cam urat ca ai putin timp. 2/3 ore pentru 100 de probleme?
Si ca sa stii, nu exista alt exemen decat cel grila, cu complement simplu si grupat.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Toate examenele la medicina sunt grila, dar nu grila obisnuita ci din aia mai complicata (cel putin asa e la Bucuresti). E si mult mai usor de corectat asa pentru ca sunt o gramada de candidati.

| BlackRaven45 a răspuns:

Am fost interesata de medicina intr-o perioada, deci am ceva habar. Nu am intalnit niciun UMF unde examenul de admitere sa nu fie grila.